Apgleznots zīds

Apgleznots zīds – oriģināla dāvana. Dāvana dzimšanasdienā, dāvana Ziemassvētkos, dāvana vārdadienā, dāvana pašam sev, dāvana Valentīndienā, dāvana kāzās. Ja apsveicamais ir īpašs un ir pelnījis tieši viņam radītu elegantu un izsmalcinātu dāvanu – tad apgleznots zīds ir pareizā izvēle!

Apgleznotas zīda kaklasaites. Ja kaklasaite ir kas vairāk par vienveidīgu no veikala plaukta paņemtu priekšmetu, tad jāizvēlas ĪPAŠA zīda kaklasaite ar personisku vēstījumu.   Kaklasaites priekšpusē vai aizmugurējā apakšējā stūrītī var uzrakstīt kunga iniciāļus. Kaklasaites izmērs ir 142cmx9cm.  Dzimšanasdienu dāvanās bieži vien top  horoskopu kaklasaites vai ar apdāvināmā džentelmeņa hobiju saistītu tēmu  – piem. makšķernieka, mednieka kaklasaite, ceļotāja kaklasaite, kurā var sagleznot no personīgām fotogrāfijām ceļojuma iespaidus. Arī mazajiem džentelmeņiem ir speciālas  maza izmēra kaklasaites  – ar  mazajam kungam domātu zīmējumu. Zīda kaklasaiti dāvanā var izmantot arī kā vēstuli – uz šlipses uzrakstot kādu izvēlētu domu, dzejoli vai joku.

Apgleznotas zīda šalles un lakati. Lakati var būt gan mazi (45cmx45cm), gan lielāki (90×90cm), gan milzīgi (1,30×1,30m). Šalles tāpat – mazas – 1,30mx35cm, lielākas – 1,60mx45cm vai 1,80mx45cm. Un vienmēr pastāv iespēja sarunāt kaut ko nestandarta.

Apgleznota zīda kopšana. Dabīgu zīdu vēlams mazgāt siltā ūdenī ar rokām pēc iespējas saudzīgāk. Skalošanas laikā ūdenim var pievienot nedaudz etiķi – tas palīdzēs saglabāt krāsu košumu. Pēc mazgāšanas zīdu notecina, viegli nosusina, nedrīkst spiest un cieši nožņaugt. Gludināt vēlams mitru no kreisās puses. Ar apgleznoto kaklasaišu mazgāšanu aizrauties nevajadzētu – tās var zaudēt formu. Ja kaklasaite notraipās – to var uzreiz mēģināt patīrīt ar mitru lupatiņu vai arī viegli izskalot, ja neizdodas iztīrīt var iedot zīda gleznošanas meistaram, lai radušos pleķi iekļauj kompozīcijā apgleznojot. Kaklasaites var droši glu

dināt zīdam paredzētajā temperatūrā.

zida kopsana

.

.

.

.

Kā siet kaklasaiti?

mezgls

14