klusie ūdeņi. iedvesmas pieturpunkti

Iedvesmas pieturpunkti Nr.14  Esmu introverta. Ar ļoti augstu introvertuma procentu. “Par laimi” vai “diemžēl” – atkarīgs no situācijas. Agrāk ar to bija grūtāk sadzīvot, jo pasaulē joprojām valda uzskats, ka ekstravertais ir “normālāks”. Ļoti palīdzīga izrādījās, S.Keinas grāmata “Klusie ūdeņi. Introverto spēks ekstravertajā pasaulē”. Iesaku izlasīt. Introvertais ir uzmanīgs pret detaļām, niansēm, tas attiecas gan uz lietām, gan cilvēkiem, jūt, sajūt, pamana, piefiksē, bet nerunā vai runā maz. Introvertam apkārtējā vidē vajag maz stimulu, jo ārprātā daudz stimuli ir viņa iekšpusē, domās. Introverts var staigāt melnbalts un dzīvot pilnīgi baltā mājā, jo galvas iekšpusē viņam ir krāsu eksplozija. Introverts var nerunāt ar cilvēkiem, jo iekšpusē risina vismaz 10 sarunas ar sevi. Introverts ļoti labi jūtas ar kaķi. Introvertam uzdzen šausmas “small talk” – saviesīgas sarunas   ne par ko. Introverts ir sajūsmā par sarunu biedru, ar kuru var risināt dziļas sarunas par lietu, kas viņu aizrauj. Joprojām vēl mācos sadzīvot ar savu introvertumu, mācos justies normāli nerunājot – neizlikties, ka obligāti ir kaut kas jāpasaka, mācos justies normāli neejot ciemos, bieži atsakoties no saviesīgiem pasākumiem. (Dažas reizes gadā var :)) Vēl man daudz jāmācās, lai sajustos patiešām labi. Grāmatas palīdz. Varbūt vari ieteikt man vēl kādu grāmatu par šo?

Lasi Fabulā: https://fabula.im/en/55e0137ebe738f35001670f8-Klusie-udeni-Introverto-speks-ekstravertaja-pasaule-Suzana-Keina

introvert

Tags: , , , , , , , , , , , ,

5 Responses to “klusie ūdeņi. iedvesmas pieturpunkti”

 1. Arī introverts Says:

  Es arī esmu introverts. Rakstā precīzi viss pateikts.
  1. Uzmanība pret detaļām = jā, man tas viennozīmīgi piemīt. Es teiktu, ka darba ziņā tas ir pat diezgan kaitinoši, jo ļoti daudz uzmanību pievēršu detaļām, gribu visu izpildīt perfekti, bet parasti jau nesanāk paspēt visu tā kā gribas.
  2. Runā maz = precīzi par mani
  3. Maz stimulu vajaga = ļoti precīzi (kaitina, piemēram, uzspiestā radio “klausīšānās” darba vietā)
  4. “small talk” bezjēdzīgums = ļoti precīzi (nejēgā kaitina “vārīties” vienkārši ne par ko). Varu tikai pabrīnīties par tiem, kas muld un muld nonstopā pilnīgā beztēmā par neko. Mani tas reāli nogurdina un noņem enerģiju.
  5. Saviesīgi pasākumi = kas tie tādi? :) Tradicionālā atpūta, piemēram, pludmalē pie jūras mani neaizrauj, jo kā likums ir skaidrs, ka tur būs tonna ar citiem cilvēkiem.

  Mans vadmotīvs ir klusums. Klusumā ir spēks. Man patīk dabas mūzika, piemēram, koku šalkoņa vējā, lietus skaņas.

  Grāmatas par šo tēmu neesmu meklējis.

 2. ieva Says:

  Ļoti patīkami, Arī introvert! Uzreiz sajūta, ka vieglāk dzīvot šajā ekstravertajā pasaulē! :)

 3. K Says:

  Lasot šo prātā ienāca Velbeka “Karte un teritorija”, tas gan ir romāns, bet galvenais varonis atspoguļo daudz introvertuma.

 4. ieva Says:

  K, Velbeka “Karte un teritorija” ir vienīgais darbs no Velbeka, kas man patīk, pat ļoti. Un jā, piekrītu, ka Martens ir introvertīgs.

 5. K Says:

  Mini lāsāmviela http://www.tvnet.lv/saimniece/brivbridis/765460-ka_pardzivot_ballisu_sezonu_ja_esi_introverts

Leave a Reply