Patiesība

“Vārdi tevi piesien pie tevis paša.Patiesība ar vārdiem nav izstāstāma. Vārdi ir tikai Patiesības nomestā vecā āda jeb Patiesības līķis.  Miroņa miesas nepavisam vairs nav tas, kas pirms dažiem mirkļiem dzīvojis. Patiesība ir dzīva. Katru acumirkli tā nepārtraukti pārvēršas, lai arī vienmēr – mūžīgi mūžos! – paliek tā pati. andaluciaPatiesība pārstāj būt par Patiesību, ja to nogrāb ciet un turies tai klāt, alkatīgi pieķēries kā nenovērtējamai mantai. Patiesība nevar piederēt nevienam. Cilvēki maldās, domādami, ka meklē Patiesību vai arī ka Patiesību atraduši. Īstenībā Patiesība meklē cilvēkus. Patiesība viņus atrod. Vai arī – neatrod. Patiesībai vajag daudz vietas. Ļoti plašu telpu. Ja cilvēks nav tukšs, ja viņš ir sevis paša pilns, pat atradusi viņu, Patiesība viņā nekad nespēs ieiet. Bet, arī nolaidusies cilvēkā, viņa tajā uz ilgu laiku nepaliek. Viņa uzkavējas tikai mirkli. Pēc tam viss jāsāk no jauna. Var likties, ka tas ir grūti. Bet tas nav ne grūti, ne viegli. Nelīdzēs nekādi pūliņi, bet arī kūtrums nav talkā nācējs. Nekas nav izskaidrojams. Viss ir noslēpums. ” /J.Ivanauskaite. Sapņiem līdzi/

Tags: , , , , , , , ,

4 Responses to “Patiesība”

 1. Ojārs Says:

  Patiesība vienmēr ir viena! Bet visādu notikumu un dzīves situāciju, kā arī risinājumu ir daudz. Pie tam katra situācija ir atšķirīga. Jāmaina sava attieksme, arī pret sevi pašu. Neviens nevienam nepieder.
  Vispār tēma milzīga, var runāt daudz. Bet patiešām- mainies pats un pasaule mainīsies. Ja grib,tad noteikti var,un pārējais sakārtojas ,kā vajag.

 2. Regīna Says:

  dažkārt īstā patiesība atklājas tad, kad vienkārši nomaina baterijas, mīļais Ojār! :D

 3. Ojārs Says:

  es gan teiktu, mīļā Regīna, ka tad viņa nevis atklājas, bet funkcionē ar sākotnējo un nepieciešamo jaudu. :D

 4. Ojārs Says:

  Regīna to zina! :)

Leave a Reply